APTGF25H120T1G
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGF25H120T1G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 40 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP1
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP1
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 208 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.65 nF @ 25 V
Configuration : Full Bridge Inverter
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 40A 208W SP1
Contact Now
IGBT Module NPT Full Bridge Inverter 1200 V 40 A 208 W Chassis Mount SP1